Zatrzymanie napastnika. W akcji brali udział policyjni kontrterroryści [ZDJĘCIA]

Autor CowKrakowie.pl
Zatrzymanie napastnika. W akcji brali udział policyjni kontrterroryści [ZDJĘCIA]

Policjanci zatrzymali 48-letniego agresora, który bez powodu rzucił się z pięściami na przypadkowego mężczyznę, a następnie wjechał w pojazd, którym pokrzywdzony odjeżdżał. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru.

18 października policjanci ze Słomnik zostali powiadomieni o pobiciu i uszkodzeniu pojazdu na terenie jednej ze stacji benzynowych w powiecie krakowskim. Funkcjonariusze udali się na miejsce i ustalili, że sprawca zaczepił tam przypadkowego mężczyznę, po czym rzucił się na niego, okładając go pięściami po głowie. Następnie napastnik wsiadł do swojego samochodu i celowo wjechał w pojazd, którego pasażerem była jego ofiara, narażając tym samym na niebezpieczeństwo wszystkie pozostałe osoby podróżujące tym pojazdem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z kolei wartość strat poniesionych w wyniku uszkodzenia pojazdu wyceniono na kwotę 20 tysięcy złotych.

Zatrzymano mieszkańca Krakowa

"Mężczyzna został zatrzymany i leży z kajdankami na rękach na podłodze"
Fot. Policja

Funkcjonariusze ustalili, że napastnikiem był 48-letni mieszkaniec Krakowa. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania agresora, gdzie go zatrzymali. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli broń z amunicją, którą 48-latek posiadał bez wymaganego zezwolenia i ponad 9 gramów marihuany. Dodatkowo policjanci ujawnili, że zatrzymany używał tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do jego samochodu. Okazało się też, że w chwili zdarzenia sprawca prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień. Zatrzymany został przewieziony do komendy, a następnie do policyjnego aresztu.

48-latek usłyszał 6 zarzutów: uszkodzenia ciała, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia innych osób, uszkodzenia mienia oraz posiadania pistoletu gazowego wraz z amunicją bez wymaganego zezwolenia.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu. Za popełnione przestępstwa 48-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

"Zatrzymana broń"
Fot. Policja
"Zatrzymanie przez kontrterrorysów
Fot. Policja
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności