Zarząd Cmentarzy Komunalnych wystosował komunikat. „Zachowajcie ostrożność!”

Autor CowKrakowie.pl
"Cmentarz batowice"

Zarząd Cmentarzy Komunalnych wystosował komunikat dla osób odwiedzających nekropolie. Z uwagi na prognozowane opady deszczu oraz porywiste podmuchy wiatru w okresie bezpośrednio poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych, na cmentarzach komunalnych mogą wystąpić utrudnienia w realizacji prac porządkowych związanych z usuwaniem liści.

reklama

Jak czytamy w komunikacie, do utrzymania czystości na krakowskich cmentarzach komunalnych skierowane zostały znaczne siły, które od 23 października br. w sposób zintensyfikowany prowadzą parce porządkowe. Niemniej jednak panujące warunki atmosferyczne utrudniają skuteczne usuwanie opadających liści.

reklama

Wysokie temperatury powietrza utrzymujące się w miesiącu październiku br. spowodowały, że znaczna część liści pozostała na drzewach, a obecnie wiejący wiatr powoduje ich gwałtowne opadanie.

„Dlatego prosimy o wyrozumiałość oraz ostrożność w trakcie poruszania się po cmentarzach. Jednocześnie zapewniamy, że służby będą pracować na bieżąco, zgodnie z ustalonym harmonogramem.” – apeluje Zarząd Cmentarzy Komunalnych.

Te artykuły mogą cię zainteresować:

Wyszukiwarka grobów na krakowskich cmentarzach

Trochę wstyd tak robić. MPK pokazało zdjęcia

Dziś w Krakowie będą przepraszać za obchodzenie Halloween

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności