Zapadła decyzja o przesunięciu terminu rozpoczęcia robót na ul. Żmujdzkiej

Autor CowKrakowie.pl
"Budowa"

W północnej części Krakowa planowany jest kolejny remont. Drogowcy pojawią się na ulicy Żmujdzkiej. Prace miały rozpocząć się 24 października – ten termin został przesunięty.

reklama

Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował, że zapadła decyzja o przesunięciu terminu rozpoczęcia robót na ul. Żmujdzkiej tak, aby nie powodować dodatkowych niedogodności dla kierowców poruszających się w tej części miasta oraz móc wprowadzić ewentualne korekty. Nowy termin startu prac to najbliższy czwartek, 26 października (od godz. 5.00).

reklama

Realizacja prac

Jezdnia ul. Żmujdzkiej na odcinku od budynku nr 3 do 13 zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego, z możliwością dojazdu do posesji. Objazdy zostaną wprowadzone ulicami: Zdrową, Prądnicką i Opolską. W związku z zamknięciem ul. Żmujdzkiej wyłączony z ruchu zostanie również pas do lewoskrętu z al. 29 Listopada.

W czasie prowadzenia robót zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów na wlocie ul. Żmujdzkiej. Ruch pieszych i rowerzystów wzdłuż al. 29 Listopada oraz ul. Żmujdzkiej skierowany zostanie na tymczasowe korytarze poprowadzone przez teren robót.

W ramach zadania poszerzona zostanie jezdnia ul. Żmujdzkiej, wykonany zostanie pas do skrętu w lewo w al. 29 Listopada. Powstaną też chodniki, przebudowane zostanie oświetlenie oraz kolidująca infrastruktura podziemna.

Planowany termin zakończenia zadania to 31 stycznia 2024 r.

Z uwagi na zbliżający się okres zimowy, termin ten może ulec zmianie.

Zobacz również:

Komunikacyjny paraliż północnej części Krakowa [ZDJĘCIA Z DRONA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności