Wtargnęli do mieszkania i zaatakowali śpiącego w nim mężczyznę

Autor CowKrakowie.pl
Wtargnęli do mieszkania i zaatakowali śpiącego w nim mężczyznę

Kilka dni temu dwóch mężczyzn wtargnęło do mieszkania i zaatakowali śpiącą w nim osobę. Pokrzywdzony jednak szybko zareagował, broniąc się wyrwał nóż jednemu z napastników, po czym doszło pomiędzy nimi do przepychanek, wskutek czego agresorzy zbiegli.

reklama

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 września. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu z użyciem noża, do którego miało dojść w jednym ze skawińskich mieszkań. Funkcjonariusze na miejscu zastali pokrzywdzonego i ustalili, że dwóch mężczyzn wtargnęło tej nocy do jego mieszkania i zaatakowało go, kiedy spał. Agresorzy grozili też jego matce pozbawieniem życia.

reklama

Bronił się

Pokrzywdzony jednak szybko zareagował, broniąc się wyrwał nóż jednemu z napastników, po czym doszło pomiędzy nimi do przepychanek, wskutek czego agresorzy zbiegli. Działania kryminalnych pozwoliły na szybkie ustalenie personaliów sprawców — to 27 i 33-latek z Krakowa. Policjanci przeszukali kilka adresów, pod którymi sprawcy mogli się ukrywać, po czym ich namierzyli i zatrzymali. Obaj trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

27 i 33-latek odpowiedzą za udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża oraz zniszczenie mienia i wtargnięcia do mieszkania. Dodatkowo 33-latek odpowie też za kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia. Za te przestępstwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zobacz również:

Szpital Uniwersytecki planuje prawdziwą rewolucję. Pacjenci będą zadowoleni

Prokocim. Mężczyzna przewoził sporo marihuany. Usłyszał zarzuty

 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności