Wielka Rewia Kawalerii 2023. Wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu

Autor CowKrakowie.pl
Wielka Rewia Kawalerii 2023. Wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu

W Krakowie odbędzie się Wielka Rewia Kawalerii 2023. W związku z tym wydarzeniem w dniach 21-22.10.2023 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

reklama

W niedzielę punktualnie o godz. 12.00 na Rynku Głównym rozpocznie się defilada 200 kawalerzystów przy dźwiękach wojskowej orkiestry. Kawalerzyści następnie przemaszerują na pobliskie Błonia, by tu o godz. 13.00 rozpocząć trzygodzinne widowisko. 

reklama

Plan imprezy:

Uformowanie kolumny na tafli krakowskich Błoń – wyjście na al. Focha na wysokości stadionu Juvenii – marsz w kierunku Rynku Głównego (al. Focha – ul. Piłsudskiego – ul. Straszewskiego – ul. Podwale – ul. św. Anny – Rynek Główny) – meldunek Dowódcy Rewii składany Prezydentowi Miasta Krakowa – wystąpienie Prezydenta Miasta Krakowa – defilada wokół Rynku Głównego – powrót z Rynku Krakowskiego na krakowskie Błonia tą samą trasą.

Zmiany w organizacji ruchu

Czasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w następujących lokalizacjach:

  • al. Focha (droga dla pieszych i rowerów ) – w dniach 21-22.10.2023 r. zamknięta dla ruchu rowerowego zostanie droga dla rowerów na odcinku około 500m wzdłuż al. Focha, od skrzyżowania z ul. Na Błoniach do skrzyżowania z ul. B. Prusa,
  • ul. Św. Anny – w dniu 22.10.2023 r. w godz. 7:00-14:00 wzdłuż całej ulicy wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania (dotyczy również miejsc wyznaczonych), czasowo zlikwidowany zostanie kontrapas rowerowy,  jezdnia ul. Św. Anny na całej długości zostanie odgrodzona od chodników plotkami/zaporami po obydwóch jej stronach,
  • Rynek Główny – w dniu 22.10.203r. w godz. 7:00-14:00 zlikwidowany zostanie postój dorożek,wygrodzona zostanie jezdnia Rynku Głównego, przejście pieszych za zgodą służb porządkowych w wyznaczonych miejscach.
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności