W ręce stróżów prawa wpadł pijany rowerzysta. Podsumowanie weekendowych działań

Autor CowKrakowie.pl
"Radiowóz policyjny"

Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili na drogach powiatu krakowskiego akcję. Posypało się sporo mandatów. Policjanci także byli wezwani do 12 zdarzeń drogowych.

reklama

W ten weekend, na terenie powiatu krakowskiego policjanci łącznie skontrolowali 186 pojazdów, ujawniając przy tym 174 wykroczenia i 2 przestępstwa. W wyniku popełnionych naruszeń policjanci nałożyli 125 mandatów karnych, skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu, a pozostałe osoby pouczyli.

reklama

W trakcie kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu za jazdę pod wpływem alkoholu, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejnym nietrzeźwym, który wpadł w ręce mundurowych, był rowerzysta. Podczas sprawdzenia stanu technicznego w 13 kontrolowanych pojazdach policjanci ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze ujawnili też 2 kierujących z cofniętymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów – to przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym okresie policjanci zostali też wezwani na miejsce 12 zdarzeń drogowych.

Zobacz również:

Policjanci wzięli się za krakowskich taksówkarzy. Jeden z kierowców był pod wpływem alkoholu

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności