W piątek i sobotę w Galerii Bronowice zaplanowano rewelacyjną akcję

materiały prasowe
"Galeria bronowice Kraków"

Świetna informacja płynie z Galerii Bronowice do wszystkich tych, którzy w codziennym życiu starają się żyć zgodnie z ideą less waste i nie marnować. W najbliższy piątek i sobotę zaplanowano kolejną odsłonę Wymiany Sąsiedzkiej.

reklama

Co zrobić z nieużywanymi rzeczami, za małymi ubraniami, niepotrzebnymi zabawkami, przeczytanymi książkami czy nadwyżkami roślin, które zajmują miejsce w mieszkaniu? Warto wybrać się do Galerii Bronowice i dać im drugie życie.

reklama

W centrum handlowym w dniach 13-14 października odbędzie się kolejna edycja, lubianej przez mieszkańców Krakowa i okolicznych miejscowości, Wymiany Sąsiedzkiej.

Jak wziąć udział w akcji? Można to zrobić na trzy sposoby:

 1. Wymień. Wystarczy przynieść ubrania, zabawki, książki czy rośliny do Strefy Wymiany. W zamian uczestnik otrzyma żetony w liczbie odpowiadającej przyniesionym przedmiotom. Jeden żeton upoważnia do zabrania jednej rzeczy ze stoisk w Strefie Wymiany. Podczas każdego z dni trwania akcji będzie można oddać maksymalnie 20 przedmiotów z danej kategorii.

2. Podaruj. Jeśli uczestnikowi zależy na pozbyciu się zalegającej w szafie odzieży, ale nie chce brać niczego w zamian, może ją podarować. O jej drugie życie wraz z Galerią Bronowice zadba SWAP Ciuchowisko. Warto pamiętać, że przyniesione ubrania powinny być czyste, niezniszczone i w stanie nadającym się do dalszego użytkowania.

3. Wpłać datek i odbierz. Brak rzeczy na wymianę nie stoi na przeszkodzie do wzięcia udziału w wydarzeniu. Osoby, które przekażą datek na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” obecnym na miejscu wolontariuszom, będą mogły wybrać coś dla siebie ze Strefy Wymiany lub z zasobów „Dobrego Antykwariatu”, czyli przygotowanej przez fundację przestrzeni z książkami.

Harmonogram wydarzenia:

13 października,  godz.15:00-20:00

14 października, godz.12:00-20:00

Punkt Wymiany Sąsiedzkiej zlokalizowany będzie na poziomie 0 w Galerii Bronowice, tuż przy perfumerii Douglas.

"Wymiana sąsiedzka galeria bronowice"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności