Tu w Krakowie oddasz elektrośmieci. W zamian dostaniesz roślinkę

materiały prasowe
Tu w Krakowie oddasz elektrośmieci. W zamian dostaniesz roślinkę

Już 14 października, w godzinach od 10.00 do 16.00, w Nowych Czyżynach odbędzie się wielka zbiórka elektrośmieci. To okazja do tego, aby w bezpieczny sposób, a także z poszanowaniem środowiska pozbyć się z domu niepotrzebnych przedmiotów, które zasilane są na prąd lub baterie.

reklama

Aby odebrać domowy kwiatek w doniczce za elektrośmieci trzeba jednak przynieść ich minimum 2 kg.  Roślinę będzie można zdobyć także w inny sposób, przynosząc zamiast elektrośmieci torbę baterii.

reklama

Atrakcje

W czasie wydarzenia nie zabraknie także innych atrakcji. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach, w czasie których, używając różnego rodzaju odpadów, będą tworzyć m.in. łapacze snów, a także pojemniki na długopisy. Będzie to okazja do tego, aby dzieci więcej dowiedziały się m.in. o GOZ, czyli gospodarce obiegu zamkniętego.

Cała zbiórka realizowana będzie przy wejściu do centrum handlowego od Leroy Merlin na terenie Nowych Czyżyn. Akcja odbywa się we współpracy z Fundacją dla Edukacji Ekologicznej z Krakowa, BIOSYSTEM, Leroy Merlin i Carrefour.

Zobacz również:

Przed nami Festiwal Roślin w Krakowie – wyjątkowe wydarzenie dla miłośników zielonych dekoracji

W piątek i sobotę w Galerii Bronowice zaplanowano rewelacyjną akcję

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności