Szpital Uniwersytecki planuje prawdziwą rewolucję. Pacjenci będą zadowoleni

Autor CowKrakowie.pl
"Szpital Uniwersytecki w Krakowie"

Ta informacja powinna ucieszyć pacjentów, którzy będą hospitalizowani w Uniwersyteckim Szpitalu w Krakowie. Już za kilka miesięcy uruchomiony zostanie program „Pacjent wybiera”. Osoby same zdecydują co zjedzą na śniadanie, obiad czy kolację.

reklama

Rozwiązanie ma opierać się na zasadach znanych np. z firm zajmujących się tzw. dietą pudełkową. Każdego dnia Pacjent otrzyma cztery lub pięć propozycji posiłków, z których wybierze te, które kolejnego dnia zostaną mu dostarczone do szpitala. Przedstawiane mu dania będą zgodne z obowiązującą go dietą leczniczą i  zatwierdzone przez szpitalnych dietetyków. Poza wartościami odżywczymi, będą jednak spełniały również inną – równie ważną funkcję.

reklama

– Pacjent, który sam decyduje o swoim losie, nie czuje się ubezwłasnowolniony, ma poczucie sprawstwa w kwestiach, które go dotyczą – nawet takich jak to, co zje w kolejnym dniu – może nawet szybciej powracać do zdrowia. Zdecydowanie poprawia to jego dobrostan – zdradza Anna Kamińska, Koordynator ds. żywienia klinicznego w Szpitalu Uniwersyteckim.

Szpital Uniwersytecki to pierwszy szpital w Małopolsce i jeden z nielicznych w Polsce, który będzie testował nowatorskie rozwiązanie.

Zobacz również:

Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni się ucieszyć. Na nowym odcinku trasy zostaną uruchomione takie przystanki

Mapa psich wybiegów w Krakowie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności