Szaleńcza jazda ulicami Krakowa. Cud, że nie doszło do tragedii

Autor CowKrakowie.pl
"Radiowóz policyjny"

Zero wyobraźni i brak odpowiedzialności – chyba tylko tak można skomentować zachowanie 32-letniego mężczyzny, który pędził na motocyklu z nadmierną prędkością po ulicach Krakowa.

reklama

8 października br. policjant, który pełnił służbę na ulicy Konopnickiej, zauważył kierującego motocyklem mężczyznę, który ewidentnie poruszał się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusz dokonał pomiaru jego prędkości, która po zmierzeniu wykazała, że w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 70 km/h motocyklista rozwinął prędkość 175 km/h.

reklama

Funkcjonariusz, który w tym dniu pełnił służbę na motocyklu, zatrzymał do kontroli drogowej 32-letniego mieszkańca Krakowa. Jak się okazało, mężczyzna posiadał jednie prawo jazdy kategorii B. Nie posiadał natomiast uprawnień umożliwiających mu legalne poruszanie się motocyklem. W związku z zaistniałą sytuacją 32-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy, którym się posługiwał.

Grozi mu grzywna do 30 tys. złotych

Ponadto za przekroczenia prędkości funkcjonariusz nałożył na kierującego mandat karny w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych. Na konto kierowcy zapisane zostało także 15 punktów karnych. Ze względu na brak uprawnień do kierowania motocyklem sporządzona została stosowna dokumentacja, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu.

W tej sytuacji 32-latek musi liczyć się z decyzją o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 do 36 miesięcy oraz grzywną nawet do 30 tysięcy złotych.

Zobacz również:

Mieszkańcy Krakowa przecierali oczy ze zdumienia [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności