Specjalne linie tramwajowe i autobusowe wyjadą na ulice miasta

Autor CowKrakowie.pl
Specjalne linie tramwajowe i autobusowe wyjadą na ulice miasta

Na ulice Krakowa wyjadą specjalne linie tramwajowe i autobusowe. Wszystko dlatego, żeby ułatwić dojazd do krakowskich cmentarzy. MPK zachęca do korzystania z tego środka transportu.

reklama

Linie dodatkowe dojeżdżające w rejon cmentarzy będą oznaczone numerem zaczynającym się od cyfry „8”.

reklama

Jak informuje przewoźnik, pierwsze wzmocnienia komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone 28-29 października. W tych dniach będzie 6 specjalnych linii tramwajowych oraz 15 linii specjalnych autobusowych funkcjonujących w rejonie krakowskich cmentarzy.

W poniedziałek i wtorek, 30-31 października będą 4 dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe.  

Wzmocnienie 1 listopada

1 listopada na ulice wyjedzie 8 linii specjalnych tramwajowych oraz 28 linii specjalnych autobusowych. Na części linii zostaną także wprowadzone częstsze kursy. Wzmocnienia komunikacji będą także 2 listopada – będą wtedy funkcjonować 3 linie dodatkowe tramwajowe i 4 autobusowe.  

W tym roku nie da się dojechać tramwajem bezpośrednio do Cmentarza Grębałów w związku z budową trasy S7 (tramwaje linii nr 1 i 5 dojeżdżają do przystanku „Wańkowicza”). Osoby, które będą chciały dojechać do tego cmentarza będą miały do dyspozycji aż 15 linii autobusowych, w tym 3 kursujące co 5 minut – 701, 810 i 886.

Dla pasażerów jest też dostępna interaktywna mapa dodatkowych linii autobusowych i tramwajowych

Zobacz również:

Odbyło się spotkanie w sprawie nowej organizacji ruchu na północy Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności