Policjanci wzięli się za krakowskich taksówkarzy. Jeden z kierowców był pod wpływem alkoholu

Autor CowKrakowie.pl
"Taksówki

Krakowscy policjanci przeprowadzili na terenie miasta akcję „ TAXI”. Podczas działań mundurowi sprawdzili 99 pojazdów, ujawniając 81 wykroczeń, za które w 75 przypadkach zastosowano postępowanie mandatowe.

reklama

13 października na terenie miasta funkcjonariusze policji przeprowadzili działania pod nazwą „Taxi”, ukierunkowane na kontrole przewozu osób. Podczas akcji policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, obowiązkowe wyposażenie, a także legalność wykonywanych usług wynikającą z Ustawy o Transporcie Drogowym.

reklama

Podczas działań mundurowi sprawdzili 99 pojazdów, ujawniając 81 wykroczeń, za które w 75 przypadkach zastosowano postępowanie mandatowe.

Kierowca wcześniej pił alkohol

Na uwagę zasługuje interwencja, podczas której policjanci ujawnili na ulicy Balickiej w Krakowie kierującego, który poruszał się pojazdem oznaczonym jako taksówka, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kierującym był 37-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna oświadczył policjantom, że chwilę wcześniej spożywał alkohol.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a sprawę do dalszego prowadzenia przekazano do komisariatu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oprócz grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Zobacz również:

Bojowe szkolenie krakowskiej policji [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności