Po pościgu zatrzymano 24-latka z Warszawy. Konieczne było użycie siły fizycznej

Przyłapani przez monitoring SOK

Operator monitoringu wizyjnego Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie zauważył wandali malujących graffiti po ekranach akustycznych na przystanku osobowym Kraków Zabłocie. Na miejsce natychmiast wysłano patrol SOK.

reklama

Do zdarzenia doszło w nocy 4 października około godziny 1:40. Operator kamer monitoringu wizyjnego Straży Ochrony Kolei zauważył młodych mężczyzn, którzy malowali sprayami graffiti po ekranach dźwiękochłonnych na przystanku osobowym Kraków Zabłocie. Na miejsce natychmiast wysłano patrol interwencyjny.

reklama

Podjęto pościg

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze GOI SOK po krótkim pościgu ujęli jednego z grafficiarzy. Wobec sprawcy zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

Do czasu przybycia patrolu wandale zdążyli zamalować około 70 m² powierzchni ekranu. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli m.in. porzucony granatowy plecak i czarną torbę, w której znajdowały się farby w aerozolu, rękawiczki robocze, rozkładany nóż, paszport oraz telefon komórkowy.

Ujęty 24-letni mieszkaniec Warszawy został przekazany wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Krakowie w celu podjęcia dalszych czynności. Wstępnie straty oszacowano na kwotę blisko 5000 złotych.

Zobacz również:

Rozpracowali grupę przestępczą. Kontrterroryści siłowo weszli do mieszkania w Krakowie [VIDEO]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności