Pasażer zamknął się w toalecie podczas kontroli biletów w pociągu i nie chciał wyjść. Już wiadomo dlaczego…

Autor CowKrakowie.pl
"Wnętrze pociągu"

W pociągu relacji Przemyśl Główny – Szczecin Główny zatrzymano obywatela Japonii, który zamknął się w toalecie podczas kontroli biletów w pociągu i nie chciał wyjść. Cudzoziemca przekazano do dyspozycji Straży Granicznej w Krakowie.

reklama

W środę, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Krakowie interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym podejrzanej osoby, która podczas kontroli biletów w pociągu relacji Przemyśl Główny – Szczecin Główny zamknęła się w toalecie.

reklama

W trakcie podjętych czynności legitymowania funkcjonariusze SOK ustalili, że mężczyzna pochodzi z Japonii. Mundurowi skontaktowali się z komendantem zmiany, który wezwał na miejsce funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Krakowie, aby przeprowadzili kontrolę legalności Japończyka w Polsce.

Po sprawdzeniu danych osobowych 43-latka w systemach informacyjnych Schengen okazało się, że obywatel Japonii od ponad pół roku nielegalnie przebywa nie tylko na terenie Polski, ale całej strefy Schengen. Cudzoziemiec z Azji otrzyma teraz decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski oraz strefy Schengen z zakazem wjazdu na kilka lat. Dalsze czynności prowadzi Straż Granicza w Krakowie.

Źródło SOK

Zobacz również:

Kraków Airport rozpoczyna sezon Zima 2023/2024. Nowe trasy!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności