Napad. Grozili sprzedawcy nożem [ZDJĘCIA]

Autor CowKrakowie.pl
"Napad na żabkę w Gdowie"

Dwóch mężczyzn groziło nożem sprzedawcy podczas napadu na sklep. Dodatkowo jeden z agresorów uszkodził towar za ponad tysiąc złotych. Sprawcy są już w rękach małopolskich policjantów. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

reklama

Do napadu doszło pod koniec września niedaleko Krakowa. Na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że do jednego ze sklepów na terenie gminy Biskupice wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli grozić sprzedawcy. Jeden ze sprawców miał w ręce nóż.

reklama

Agresywny mężczyzna, zdemolował część towaru na półkach sklepowych powodując straty w wysokości ok. 1 tys. złotych. Następnie sprawcy uciekli. Policjanci zabezpieczyli ślady oraz znajdujący się w sklepie monitoring, ponadto przesłuchali świadków zdarzenia.

Zostali zatrzymani

Działania policjantów pozwoliły na wytypowanie oraz zatrzymanie 35 -letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, który zatrzymany został już następnego dnia po zdarzeniu. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia. Sąd wobec 35 letniego sprawcy przestępstw zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Ponieważ przestępstw tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzili czynności w związku z wytypowaniem i zatrzymaniem drugiego sprawcy. Ustalili,  że jest to 35 letni mieszkaniec gminy Biskupice, który wcześniej karany był za podobne przestępstwa. Drugi ze sprawców zdarzenia został zatrzymany 4.10.br. Usłyszał  zarzut kierowania gróźb karalnych, a czynu tego również dopuścił się w warunkach recydywy. Prokurator wobec 35 letniego mieszkańca gminy Biskupice zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Zobacz również:

Na bazarze zatrzymano dwóch mężczyzn. Mogą teraz spędzić do 5 lat za kratkami

Wtargnęli do mieszkania i zaatakowali śpiącego w nim mężczyznę

"Napad na żabkę w Gdowie"
"Napad na żabkę w Gdowie"
"Napad na żabkę w Gdowie"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności