Na Błoniach pojawi się kawaleryjskie obozowisko. Przygotowano sporo atrakcji

Autor CowKrakowie.pl
"Koń"

Kawaleryjskie obozowisko zagości w Krakowie. Na krakowskich Błoniach stać będzie największe w Polsce kawaleryjskie obozowisko: 200 koni i kawalerzyści w wiernie odwzorowanym umundurowaniu. To nie wszystko!

reklama

To nie lada gratka zarówno dla młodych pasjonatów historii, jak również wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o dziejach Polski. Finałem wydarzenia będzie wielka defilada ulicami Krakowa.

reklama

Wielka Rewia Kawalerii 2023 jest to impreza kawaleryjska zorganizowana z inicjatywy Kapituły Barw i Tradycji Kawalerii i Artylerii Konnej II RP oraz Federacji Kawalerii Ochotniczej RP we współpracy z Dowództwem Garnizonu Warszawa z okazji 90 rocznicy Wielkiej Rewii Kawalerii, która odbyła się z rozkazu Józefa Piłsudskiego 6 października 1933r.

Aby przenieść się do kawaleryjskiego świata, wystarczy wysłać maila na adres sekretariat@toporzysko.pl, podać preferowany termin oraz liczebność grupy, która zamierza wybrać się do obozowiska. Dodatkowe informacje dostępne są również telefonicznie, pod numerem: 18 287 38 32 lub 604 690 489.

Obozowisko będzie stacjonować na Błoniach od 13 do 22 października.

Kumulacją tygodniowych wydarzeń będzie zaplanowana na niedzielę 22 października Wielka Rewia Kawalerii. Punktualnie o 12.00 na Rynku Głównym rozpocznie się defilada 200 kawalerzystów przy dźwiękach wojskowej orkiestry. Kawalerzyści następnie przemaszerują na pobliskie Błonia, by tu o godzinie 13.00 rozpocząć trzygodzinne widowisko. Będzie to rzadka okazja, by z bliska obejrzeć pokazy wyszkolenia, malownicze szarże i defilady.

Organizatorami Wielkiej Rewii Kawalerii są Kapituła Barw Pułkowych Kawalerii i Artylerii Konnej II RP, Federacja Kawalerii Ochotniczej RP oraz Dowództwo Garnizonu Warszawa. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Marszałek Województwa Witold Kozłowski, Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, Kanclerz Kapituły Barw Pułkowych Kawalerii i Artylerii Konnej II RP – gen. broni Jarosław Gromadziński oraz Prezes Federacji Kawalerii Ochotniczej RP rtm. kaw.

Szczegóły:

"obozowisko na błoniach"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności