Na bazarze zatrzymano dwóch mężczyzn. Mogą teraz spędzić do 5 lat za kratkami

Autor CowKrakowie.pl
Na bazarze zatrzymano dwóch mężczyzn. Mogą teraz spędzić do 5 lat za kratkami

W minioną niedzielę policjanci zatrzymali na jednym z krakowskich bazarów dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie m.in. płyty dvd zawierające nielegalne oprogramowania. Teraz najbliższy czas mogą spędzić za kratkami.

reklama

Policjanci udali się na jedno z krakowskich targowisk, gdzie według ustaleń mogło dochodzić do procederu handlu nielegalnym oprogramowaniem komputerowym. Przed godziną 10 nieumundurowani funkcjonariusze podjęli interwencje wobec dwóch mężczyzn, którzy posiadali na swoich stoiskach podejrzany towar. Po sprawdzeniu okazało się, że obydwie osoby handlowały nośnikami danych, które zawierały nielegalne oprogramowania.

reklama

Zostali zatrzymani

W związku z tym zarówno 42-latek jak i 38-latek zostali zatrzymani. Po zabezpieczeniu nielegalnego towaru policjanci udali się w miejsca zamieszkania obydwu mężczyzn. W mieszkaniu 42-latka kryminalni ujawnili m.in. kilka twardych dysków, pendrive oraz gotówkę w kwocie ponad 12 tysięcy złotych. W mieszkaniu młodszego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli natomiast kilkadziesiąt nośników optycznych oraz kilka twardych dysków.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 1700 nielegalnych płyt dvd zawierających filmy, gry oraz programy komputerowe. Wstępnie straty producentów i właścicieli praw autorskich wycenione zostały na kwotę nie mniejszą niż 200 tysięcy złotych. Za nielegalną działalność mężczyznom może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz również:

Zwalczanie „szarej strefy” w przewozach osób taksówkami

Po pościgu zatrzymano 24-latka z Warszawy. Konieczne było użycie siły fizycznej

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności