Młody mężczyzna oszukał mieszkankę Krakowa. Teraz może spędzić za kratkami do 8 lat

Autor CowKrakowie.pl
"Więzienie w Krakowie"

Policjanci z Krakowa zatrzymali mężczyznę, który wraz innymi osobami oszukał 81-latkę. Kobieta straciła około 50 000 złotych. 20-latek odpowie nie tylko za oszustwo, ale także za posiadanie środków odurzających.

reklama

Do oszustwa doszło w maju tego roku. Do 81-letniej mieszkanki Krakowa zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako policjantka. Poinformowała seniorkę, że jej syn spowodował wypadek drogowy w którym zginęła kobieta w ciąży i teraz będzie potrzebował pieniędzy, aby opłacić adwokata. Oszustka przekonywała, że sprawa jest pilna, a pieniądze są potrzebne aby uniknął on aresztowania. Poleciła aby kobieta spakowała posiadane w mieszkaniu pieniądze i kosztowności, i przekazała je kurierowi, który się po nie zgłosi.

reklama

Posłuchała instrukcji oszustki

Zdenerwowana seniorka kierowana instrukcjami rzekomej policjantki, która cały czas prowadziła z nią rozmowę, przygotowała posiadaną w domu  gotówkę i sporą ilość biżuterii. Po kilkudziesięciu minutach pod drzwiami mieszkania zjawił się młody mężczyzna. Wówczas kobieta pozostająca z 81-latką na linii, nakazała jak najszybciej przekazać mu przygotowany wcześniej pakunek, co seniorka uczyniła. Po pewnym czasie, gdy emocje opadły i starsza pani mogła przeanalizować całą sytuację – zorientowała się, że została oszukana, a osoba z którą rozmawiała nie była policjantką. O tym, że padła ofiarą przestępstwa i straciła około 50 000 złotych, natychmiast zgłosiła prawdziwym policjantom.

Policyjne działania przyniosły efekt

Policyjne działania przyniosły efekt i 17 października br. funkcjonariusze w jednym z mieszkań w rejonie krakowskiego Ruczaju zatrzymali 20-latka, którego podejrzewali o udział w oszustwie, do którego doszło pod koniec maja. 
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-latkowi zarzutu oszustwa, za które grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających, które policjanci znaleźli w jego mieszkaniu w trakcie zatrzymania.

Wobec 20-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zobacz również:

Strażnicy miejscy ruszyli za tramwajem. Ujęto sprawców

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności