Mężczyzna miał przy sobie siekierę, którą dokonał przestępstwa. Został zatrzymany

Autor CowKrakowie.pl
"Radiowóz policyjny w Krakowie"

Policjanci zatrzymali 35-latka, który uszkodził zabytkowy obraz, stanowiący przedmiot kultu czci religijnej. Wandal dokonał zniszczeń poprzez uderzenia siekierą w zabytek. Usłyszał w krakowskiej prokuraturze zarzuty.

reklama

14 października policja została powiadomiona o dokonaniu zniszczeń w kapliczce znajdującej się na terenie gminy Krzeszowice. Wandal uszkodził siekierą znajdujący się w niej zabytkowy obraz przedstawiający „Św. Eliasza z Proroka z Karmelu”, pochodzący z przełomu 1800 – 1848 roku, po czym odjechał z miejsca rowerem.

reklama

Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol. Policjanci, w trakcie penetracji terenu, zauważyli rowerzystę, który odpowiadał wizerunkowi sprawcy. Okazał się nim 35-latek z gminy Krzeszowice. Mężczyzna miał przy sobie siekierę, którą dokonał przestępstwa, poprzez kilkukrotne uderzenia w zabytek. 

35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia policjanci doprowadzili podejrzanego do krakowskiej prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzutu uszkodzenia zabytku oraz obrazy uczuć religijnych, poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej, do czego się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

"Uszkodził obraz siekierą w krzeszowicach"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności