Małopolska. Kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, ponieważ nie usunęli pojazdów z jezdni

Autor CowKrakowie.pl
"Napis na radiowozie Policja"

Małopolscy policjanci nałożyli mandaty karne na dwóch kierowców, którzy pomimo drobnej stłuczki, nie zdecydowali się na usunięcie pojazdów z jezdni do czasu przyjazdu policji. W efekcie tego w godzinach szczytu, utworzyły się korki.

reklama

16 października o godzinie 15.30 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Jadący do kolizji policjanci zauważyli, że w związku z „godzinami szczytu”  na terenie miasta  błyskawicznie utworzyły się duże korki. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w zdarzeniu nie ma osób rannych, ani też wycieków płynów z pojazdów, a kierujący nie pomyśleli, aby zjechać na pobocze i umożliwić  przejazd innym uczestnikom ruchu drogowego.

reklama

Funkcjonariusze najpierw nakazali uczestnikom zdarzenia usunięcie pojazdów z drogi, po czym  przystąpili do ustalania okoliczności kolizji.

W trakcie czynności ustalili, że 38 – letnia obywatelka Ukrainy, kierując samochodem marki BMW najechała na tył samochodu marki Volkswagen, którym kierował 35 – letni obywatel Ukrainy. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem i punktami karnymi. Ponadto oboje kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, ponieważ nie usunęli pojazdów z jezdni. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności