Krakowscy policjanci ruszyli w pościg. Padły strzały

Krakowscy policjanci ruszyli w pościg. Padły strzały

Krakowscy policjanci poruszający się nieoznakowanym radiowozem, na granicy Myślenic z Polanką rozpoczęli pościg za kierującym pojazdem marki Opel, który nie zatrzymał się do kontroli. Padły strzały.

reklama

W poniedziałek, 9 października w godzinach wieczornych policjanci z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi ścigali pojazd do miejscowości Zawada. Podczas ucieczki mężczyzna łamał obowiązujące przepisy, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie stracił on panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w betonową część remontowanego mostku, co spowodowało obrócenie jego pojazdu w stronę radiowozu. Kolejno mężczyzna z impetem ruszył, uderzając w policyjny samochód.

reklama

Trzymał w ręce nóż

"Policjanci ruszyli w pościg"
Fot. Policja

Po kolizji wysiadł z auta i trzymając w ręku nóż podjął próbę pieszej ucieczki. Policjanci ruszyli za nim. W trakcie pościgu funkcjonariusz oddał strzały ostrzegawcze w powietrze, po których mężczyzna się zatrzymał.

Uciekinierem był 25-letni mieszkaniec pow. myślenickiego, karany wcześniej za przestępstwa narkotykowe. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował on samochodem, będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Przeszukano pojazd

Policjanci przeszukali opla, w którym znaleźli ok. 37 gramów mefedronu,  kilkadziesiąt woreczków strunowych (tzw. dilpaki) oraz wagę elektroniczną. Amator zabronionych substancji trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie spędził noc. Następnego dnia myśleniccy policjanci przedstawili 25-latkowi zarzuty.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz posiadanie środków psychoaktywnych. Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za wykroczenia w ruchu drogowym, w tym za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu  alkoholu i spowodowanie kolizji.

"Policjanci ruszyli w pościg"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności