Galeria Bronowice jedną ze scen Festiwalu Conrada. Wiemy, co przygotowano

materiały prasowe
Galeria Bronowice jedną ze scen Festiwalu Conrada. Wiemy, co przygotowano

Festiwal Conrada, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, jest największym międzynarodowym wydarzeniem literackim w Polsce i jednym z największych w Europie. Jakie atrakcje przygotowano w Galerii Bronowice?

reklama

Gra miejska z elementami krzyżówki wymagająca sprytu i dedukcji, nauka kryptografii oraz tworzenie sensorycznych książeczek – te kreatywne atrakcje, organizowane w ramach Festiwalu Conrada, czekać będą na uczestników w zupełnie nowej lokalizacji. Jedną ze scen piętnastej edycji wydarzenia będzie Galeria Bronowice, gdzie słowo i literatura spotka się z rozrywką i zabawą dla całej rodziny. Aktywności zaplanowano na 21 oraz 27 i 28 października.

reklama

Festiwal Conrada, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, jest największym międzynarodowym wydarzeniem literackim w Polsce i jednym z największych w Europie. Program tegorocznej edycji obfituje w kreatywne warsztaty, seanse filmowe oraz interesujące spotkania i rozmowy z pisarzami, dziennikarzami czy ekspertami w dziedzinie sztuki i literatury. Wiele z tych wydarzeń skierowanych jest do najmłodszej grupy odbiorców – dzieci, które poprzez zabawę mają okazję zapoznać się ze światem kultury i nie tylko!

Wśród partnerów tegorocznej edycji Festiwalu Conrada znalazła się Galeria Bronowice, kilkukrotnie odznaczona tytułem „Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi” przez Gminę Miejską Kraków. Już 21 października w godz. 12:00-17:00 rozegrana zostanie tu gra miejska – ,,Bliżej Festiwalu Conrada”. Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie nietypowej krzyżówki. Hasła będą miały formę zagadek i zostaną rozmieszczone w różnych miejscach na terenie centrum handlowego. Na najszybszych i najbardziej efektywnych czekają wyjątkowe upominki związane z literaturą. Liczba pakietów będzie ograniczona, więc nie warto próżnować.

To jednak nie koniec zabawy słowem w Galerii Bronowice! W piątek, 27 października, na najmłodszych oraz ich opiekunów czekać będą niesamowicie ciekawe warsztaty pt. ,,Tajemniczy Monogram”. Biorący udział stworzą tajemniczy monogram, bazując na alfabetach z całego świata. Nowopowstałym rodzajem pisma zaszyfrowane zostaną imiona początkujących kryptologów, którzy być może okażą się skuteczniejsi od znanej Enigmy.

Słowa można wypowiadać, pisać, szyfrować, ale jak się okazuje – także dotykać. Właśnie tego będą dotyczyć warsztaty „Słowa na miękko i twardo”, które zaplanowano na sobotę, 28 października. Dzieci powyżej 4 roku życia oraz ich rodzice będą mieli okazję stworzyć słowa do dotykania i patrzenia w formie mini książeczek leporello. Wykorzystają do tego różne, niespodziewane przedmioty, takie jak kolorowe kasze, mięciutka wata, barwne fasolki, drewniane patyczki i wiele, wiele więcej. Tylko od uczestników zależy jaką formę przybiorą słowa, a jedyne co może ich ograniczać to własna wyobraźnia.

Gra miejska i warsztaty w Galerii Bronowice są bezpłatne. Nie wymagają wcześniejszych zapisów i można do nich dołączyć w każdej chwili.

Harmonogram:

21 października (sobota) – gra miejska ,,Bliżej Festiwalu Conrada” 12:00-17:00

27 października (piątek) – warsztat ,,Tajemniczy Monogram” 16:00-18:00

28 października (sobota) – warsztat „Słowa na miękko i twardo”, 12:00-14:00

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności