Escapetruck pierwszy raz przyjedzie do Polski. Zaparkuje na parkingu stadionu im. Henryka Reymana

Projekt Escapetruck – poznaj dramat ofiar handlu ludźmi

Wyjątkowa ciężarówka przyjedzie do Krakowa z projektem Escapetruck. Kluczowym zadaniem graczy w pojeździe będzie pomoc wirtualnej ofierze wykorzystywania w wydostaniu się z niezmiernie trudnej sytuacji w jakiej się znalazła. Dzięki tej akcji, organizatorzy chcą w nowatorski sposób zwrócić uwagę na kwestię handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego.

reklama

Escapetruck jest inicjatywą holenderskiej Fundacji Reshape i powstał przy wsparciu finansowym holenderskiej policji oraz Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce. Projekt został zainicjowany w naszym kraju przy ścisłej współpracy z Centrum Badań nad Handlem Ludźmi Uniwersytetu Wrocławskiego oraz polską Policją i Strażą Graniczną.

reklama

Zagadnienie handlu ludźmi zostanie przedstawione odwiedzającym w formie escape roomu. Mimo że jest to gra, odwiedzających czeka szokujące i skłaniające do refleksji doświadczenie.

Uczestnicy projektu poznają prawdziwe historie kobiet, które padły ofiarą handlu ludźmi w Polsce, a którym udało się uciec dzięki skoordynowanej pomocy służb. Podczas gry uczestnicy – w grupach do 6 osób – będą musieli wydostać się z ciężarówki, rozwiązując interaktywne zadania i szyfry. Kluczowym zadaniem graczy będzie pomoc wirtualnej ofierze wykorzystywania w wydostaniu się z niezmiernie trudnej sytuacji w jakiej się znalazła. Pomieszczenia w escape roomie zostały przygotowane tak, aby odzwierciedlały warunki życia ofiar handlu ludźmi. Można spodziewać się nieprzyjemnych dźwięków i zapachów oraz poczuć się jak w potrzasku. Przekonaj się, czy podołasz temu trudnemu wyzwaniu.

Obecni na miejscu policjanci będą udzielać informacji na temat zagrożeń, sposobów działania przestępców i skutków handlu ludźmi. Celem organizatorów wydarzenia jest podniesienie świadomości społecznej oraz uwidocznienie ofiar i ich traum.

Udział w grze jest bezpłatny i możliwy dla osób, które ukończyły 16 lat. Escapetruck będzie dostępny dla odwiedzających na parkingu stadionu im. Henryka Reymana od godz. 10.00 w środę, 25 października do wczesnych godzin popołudniowych następnego dnia.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności