Cellar Darling już w piątek w Krakowie

materiały prasowe
"Koncert w Krakowie"

Cellar Darling z Anną Murphy na czele zaprezentuje się Krakowie. Już w najbliższy piątek, 20 października zapraszamy do klubu Kamienna 12. Są jeszcze dostępne bilety na to wydarzenie.

reklama

Muzycy odczarowują prog metal, mieszają go udanie z folkiem, a to wszystko dzięki przygniatającym melodiom i charyzmie wokalistki, Anny Murphy (ex-Eluveitie). Ostatnia płyta Szwajcarów to czteroletnie już “The Spell”. Podczas krakowskiego koncertu, w roli supportów zaprezentują się Iamthemorning oraz Maer.

reklama

Szwajcarskie Cellar Darling pokazuje, że połączenie znanych elementów z różnych parafii w jeden organizm nigdy nie zawodzi. Oczywiście trzeba przygotować to należycie i w taki sposób, aby brzmieć spójnie, ale grupa z Zurychu w ogóle nie postrzega tego w kategoriach wyzwania. Zupełnie, jakby urodzili się, by grać dokładnie w tej konfiguracji gatunkowej.

W jej skład wchodzą monumentalne aranżacje zaczerpnięte ze świata progresywnego, natchniony folk o metalicznej podbudowie, a nawet trochę alt-metalowej przebojowości. Do tego dochodzi charyzma i wielofunkcyjność wokalistki, Anny Murphy, która oprócz śpiewu obsługuje także klawisze oraz lirę korbową – jeden z najsmutniej i najpotężniej brzmiących instrumentów świata.

Koncert odbędzie się 20 października w klubie Kamienna 12 w Krakowie. Więcej informacji i bilety dostępne pod tym linkiem.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności