Brutalne pobicie w Krakowie. Senior z zagrożeniem życia trafił do szpitala

mat. policyjne
"Zatrzymany mężczyzna"

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy brutalnie pobili 72-latka. Teraz grozi im kara do 8 lat pobawienia wolności. Obecnie trafili na trzy miesiące za kratki.

reklama

W minioną niedzielę, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań w rejonie Borku Fałęckiego doszło do pobicia starszego mężczyzny, który z zagrożeniem życia trafił do szpitala. Policjanci po przybyciu na miejsce szybko ustalili przebieg tego zdarzenia. Jak się okazało, tej nocy 72-latek spotkał się ze znajomymi w swoim mieszkaniu, gdzie w trakcie „zakrapianej” imprezy wywiązała się awantura między jego uczestnikami.

reklama

Doszło do bójki

W jej wyniku doszło do bójki, w której poszkodowany został 72-letni właściciel mieszkania. Kryminalni szybko ustalili personalia osób przebywających tej nocy w lokalu należącym do seniora. 10 października br. kryminalni udali się do jednej z miejscowości w powiecie żywieckim, gdzie w ośrodku noclegowym zatrzymali 44-letniego mieszkańca Krakowa. Drugi napastnik został natomiast zatrzymany w tej samej miejscowości na terenie obiektu, w którym trwały prace budowalne.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do krakowskiego komisariatu,. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pobawienia wolności. Kara dla 39-latka może być wyższa, gdyż działał on w warunkach recydywy. 11 października br. Sąd wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

"Zatrzymany mężczyzna"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności