Bieńczyce. Kobieta wyrzuciła przez okno ponad 100 tys. złotych

Autor CowKrakowie.pl
Pieniądze

Mieszkanka Krakowa spakowała pieniądze do torby i wyrzuciła ponad 100 tys. złotych przez okno. 66-latka padła ofiarą oszustów. Gdy zorientowała się, że została oszukana – natychmiast zgłosiła się na policję.

reklama

10 października br. do 66-latki zamieszkującej w rejonie Bieńczyc zadzwoniła osoba podająca się za pracownika poczty, która pod pretekstem dostarczenia przesyłki dopytywała o dokładny adres seniorki. Chwilę później odebrała ona telefon od mężczyzny podającego się za policjanta, który w trakcie rozmowy poinformował kobietę, że jej mieszkanie jest obserwowane przez przestępców i będą oni chcieli ją okraść.

reklama

W związku z tym rzekomy policjant nakazał kobiecie spakować wszystkie oszczędności oraz wartościowe rzeczy, a następnie polecił, aby wyrzuciła je przez okno. Kobieta została jednocześnie zapewniona, że po zakończeniu policyjnej akcji odzyska swoje oszczędności. Dodatkowo rozmówca polecił swojej ofierze wybranie (bez rozłączania się) numeru 997 do dyżurnego policji, aby potwierdził on przeprowadzenie akcji. Wówczas w słuchawce odezwała się inna osoba, która uwiarygodniła legendę.

Spakowała kosztowności

Wybranie numeru 997 bez rozłączenia prowadzonej rozmowy niczego nie zmieniło, a nieświadoma podstępu kobieta w dalszym ciągu połączona była z oszustem. Seniorka przekonana, że w ten sposób uchroni swój dobytek zastosowała się do poleceń fałszywego policjanta i wyrzuciła przez okno reklamówkę, do której wcześniej spakowała ponad 100 tysięcy złotych oraz złotą biżuterię.

O tym, że została oszukana, 66-latka zorientowała się po kilku godzinach, kiedy na próżno oczekiwała obiecanego kontaktu w sprawie zwrotu pieniędzy. Wtedy też zgłosiła tę sprawę prawdziwym policjantom. 

Zobacz również:

Wprowadzone zostaną zmiany na pętli „Dworzec Główny Zachód”

Napad. Grozili sprzedawcy nożem [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności