Zatrzymano cudzoziemców, którzy przekroczyli wbrew przepisom granicę

Autor CowKrakowie.pl
Zatrzymano cudzoziemców, którzy przekroczyli wbrew przepisom granicę

W ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej wpadło 48 cudzoziemców, którzy przekroczyli wbrew przepisom granicę państwową ze Słowacji do Polski. Do zatrzymań doszło w ostatnich dniach.

reklama

Interwencje podejmowali funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Placówek w Krakowie, Zakopanem oraz Tarnowie.

reklama

25 września funkcjonariusze dokonali zatrzymania na autostradzie A4, 4 Gruzinów, którzy przewozili 18 cudzoziemców (9 obywateli Iraku, 6 obywateli Syrii, 2 obywateli Turcji oraz 1 obywatela Iranu), wśród których znajdowało się 12 mężczyzn, 2 kobiety i 4 osoby nieletnie.

W tym samym dniu funkcjonariusze w Zakopanem zatrzymali w rejonie byłego przejścia granicznego w Chyżnem grupę 14 cudzoziemców przewożonych przez syryjskiego kierowcę. W grupie 14 obywateli Turcji znajdowało się 5 mężczyzn, 4 kobiety oraz 5 osób nieletnich.

Natomiast 26 września w rejonie Brzeska zatrzymano gruzińskiego kierowcę przewożącego 10 cudzoziemców, z których 3 okazało się obywatelami Syrii, a 7 obywatelami Turcji. W grupie znajdowało się 5 mężczyzn, 1 kobieta i 4 dzieci.

Funkcjonariusze przeprowadzili czynności mające na celu potwierdzenie, tożsamości i obywatelstwa cudzoziemców, ustalenie szczegółów dotyczących nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Ponadto wobec cudzoziemców przeprowadzono przewidziane prawem procedury administracyjne i karne.

Fot. PSG

"Zatrzymani migranci w małopolsce"
"Zatrzymani migranci w małopolsce"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności