Zakończyła się pierwsza tura zapisów do nowego systemu rowerów

Autor CowKrakowie.pl
"wypożyczalnia miejskich rowerów w Krakowie"

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza tura zapisów do nowego systemu rowerów miejskich LajkBike. Zgłosiło się 1608 osób w tym 849 zapisało się na elektryki a 759 na rowery tradycyjne. Teraz czas na losowanie. Obecnie składanie formularzy na wypożyczenie roweru jest czasowo zawieszone.

reklama

Rower będzie można otrzymać do domu nawet na trzy miesiące. Do dyspozycji jest 500 rowerów tradycyjnych i 250 rowerów elektrycznych.

reklama

Możliwość przesyłania zgłoszeń na stronie internetowej lajkbike.ztp.krakow.pl zostanie ponownie uruchomiona po rozpatrzeniu wszystkich wniosków, które wpłynęły do Zarządu Transportu Publicznego do piątku, 1 września.

Losowanie

Losowanie osób, które będą mogły wypożyczyć rowery rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 4 września o godzinie 10:00 ( chętni będą mogli je śledzić na żywo na fanpage ZTP)

Rowery będą mogły wypożyczyć osoby pełnoletnie, mieszkające w Krakowie, odpowiednio za: 29 zł i 79 zł miesięcznie (plus kaucja zwrotna: 100 zł za rower zwykły i 500 zł za elektryczny).

Oba typy rowerów posiadają 28-calowe koła. Rower tradycyjny wyposażony jest w 3-biegową przerzutkę, rower ze wspomaganiem elektrycznym ma siedem biegów. Wszystkie rowery wyposażone są w bezpieczne hamulce, wymagane oświetlenie, zapięcie łańcuchowe oraz blokadę na koło typu O-lock.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności