Wtargnął do lotniskowej kaplicy i ją zdemolował

Autor CowKrakowie.pl
Wtargnął do lotniskowej kaplicy i ją zdemolował

Takiego zdarzenia na krakowskim lotnisku chyba jeszcze nie było. Mężczyzna wtargnął do kaplicy, którą następnie zdemolował. 22-latek przewrócił krzyż, rozrzucił kwiaty, ściągnął obrus z ołtarza i szarpał za tabernakulum. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Nietypowa sytuacja rozegrała się we wtorek, 12 września. W tym dniu policjanci zostali powiadomieni o ujęciu sprawcy dewastacji kaplicy, znajdującej się na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie – Balicach.

reklama

Na lotnisko wysłano patrol

Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, którym okazał się 22-letni obcokrajowiec, wtargnął do lotniskowej kaplicy, gdzie przewrócił krzyż, rozrzucił kwiaty, ściągnął obrus z ołtarza i szarpał za tabernakulum. Chwilę po zdarzeniu pracownik Służby Ochrony Lotniska namierzył sprawcę przy wejściu do terminala i ujął go do czasu przyjazdu mundurowych. Funkcjonariusze przejęli i zatrzymali 22-latka. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kolejnego dnia, w komisariacie, obcokrajowiec usłyszał dwa zarzuty: obrazy uczuć religijnych, poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz usiłowania zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów, tłumacząc swoje zachowanie upojeniem alkoholowym.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również:

Autostrada A4. Zapalił się samochód [VIDEO]

Inwestycja na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej nie przewidywała takiej przebudowy. Prace ruszają

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności