Wpadł 18-letni diler i jego 16-letni klient

"Zatrzymany diler narkotykowy"

Krakowscy policjanci zatrzymali 18-latka. Funkcjonariusze w mieszkaniu dilera znaleźli 62 gramy marihuany. W trakcie czynności zatrzymany został również nieletni, który kupił od niego narkotyki.

reklama

Stróże prawa ustalili, że 18-latek z gminy Mogilany, trudni się procederem rozprowadzania środków odurzających wśród nieletnich. Pod koniec sierpnia patrol udał się w okolice posesji dilera. Na miejscu policjanci zaobserwowali, jak mężczyzna pod swoim domem przekazuje za gotówkę innej osobie prawdopodobnie narkotyki.

reklama

Policjanci wkroczyli do akcji

W pierwszej kolejności podjęli interwencję wobec osoby, która dokonała zakupu. Okazał się nią 16-latek z gminy Mogilany. Funkcjonariusze potwierdzili, że nieletni zakupił cztery woreczki strunowe z zawartością marihuany za kwotę 100 złotych. Narkotyki te zostały zabezpieczone, a nieletni zatrzymany i przewieziony do komendy.

Kolejno policjanci udali się do miejsca zamieszkania 18-latka, gdzie podczas przeszukania  w jego pokoju ujawnili narkotyki. Łącznie stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli 62 gramy marihuany i opakowanie z zawartością nowych pustych woreczków strunowych do pakowania narkotyków. Zabezpieczyli również gotówkę w walucie polskiej i obcej (euro i dolary), wobec podejrzenia, że może pochodzić z przestępstwa handlu narkotykami. Diler został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

16-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. W związku z tym, że jest osobą nieletnią, materiały w jego sprawie zostaną skierowane do sądu rodzinnego z wnioskiem o zastosowanie środków wychowawczych.

Natomiast 18-latek usłyszał zarzuty: posiadania znacznej ilości narkotyków i sprzedaży narkotyków nieletniemu. Dodatkowo prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności