W zawodach na krakowskich Błoniach zmierzyło się 9 tys. osób

W zawodach na krakowskich Błoniach zmierzyło się 9 tys. osób

Dziś w Krakowie została zorganizowana sportowa impreza Poland Business Run 2023, w której udział wzięło 9 tys. osób połączonych w 5-osobowe drużyny. Każdy z zawodników zmierzył się w tym roku z dystansem 3,6 km.

reklama

Start imprezy nastąpił o godz. 10.00. Uczestnicy rozpoczęli bieg na deptaku al. 3 Maja, na wysokości Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

reklama

Trasa prowadziła wokół Błoń Krakowskich. Każdy zawodnik drużyny miał do pokonania takie samo okrążenie trasy, wiodącej deptakiem al. 3 Maja w kierunku Cichego Kącika, dalej chodnikiem i drogą dla rowerów wzdłuż ul. Piastowskiej, następnie ul. Na Błoniach, deptakiem al. Focha i deptakiem al. 3 Maja aż do strefy zmian, gdzie miało miejsce przekazanie pałeczki kolejnemu zawodnikowi.

 W związku z wydarzeniem została wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu.

– Kraków biega i będzie biegał. Poland Business Run, który organizujemy w naszym mieście od 2012 r. to jedyna taka impreza na świecie. Oprócz biegania, najważniejsza jest tu wartość dodana, bo wiemy, po co biegniemy i komu będzie to służyć. Mam nadzieję, że bieg będzie się dalej rozwijał. Poland Business Run to początek jesiennych imprez biegowych w Krakowie, przed nami jeszcze m.in. wyjątkowy PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców 24 września i 9. Cracovia Półmaraton Królewski wraz z Piątką dla krakowskiego sportu 8 października, do udziału w których serdecznie zapraszam – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

"Biegi na błoniach w Krakowie"
Fot. Krzysztof M. / CowKrakowie.pl
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności