W tramwajach pojawiły się patrole policji i inspektorów ruchu MPK

Autor CowKrakowie.pl
W tramwajach pojawiły się patrole policji i inspektorów ruchu MPK

W krakowskich tramwajach pojawili się funkcjonariusze policji i inspektorzy ruchu MPK. Akcja służb została zorganizowana w ostatni piątek, 22 września, kontrolą objętych zostało 13 linii tramwajowych.

reklama

Inspektorzy ruchu MPK oraz krakowscy policjanci razem pracowali, troszcząc się o bezpieczeństwo pasażerów podróżujących tramwajami w godzinach wieczornych i nocnych. Zwracali też uwagę na kierowców samochodów i ich stosunek do przepisów ruchu drogowego w rejonie linii tramwajowych.

reklama

Podczas akcji kontrole objęły 13 linii tramwajowych, w tym trzy linie nocne i trwały od 20.00 wieczorem do 4.00 nad ranem. W tym czasie policjanci skierowali jeden wniosek do sądu, wystawili 6 mandatów oraz 16 pouczeń  (dla kierowców samochodów za nie stosowanie się do przepisów, a dla pasażerów tramwajów za zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu, palenie papierosów, zaśmiecanie miejsca publicznego i wulgarność).

Podczas przeprowadzonej kontroli drogowej mundurowi ujawnili osobę, która prowadziła samochód pomimo orzeczonego, sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Zobacz również:

Takie show odbędzie się pierwszy raz w TAURON Arenie Kraków

Na Wawelu odbędzie się koncert. Obowiązują bezpłatne wejściówki

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności