W niedzielę ulicami miasta przejedzie parada tramwajów [przejazd bezpłatny]

autor CowKrakowie.pl
"Tramwaj w

W niedzielę, 17 wrześnie ponownie odbędzie się parada zabytkowych i współczesnych tramwajów. Przejazd podczas tej parady będzie bezpłatny. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe bilety, które będą rozdawane w dniu parady w zajezdni Podgórze.

reklama

17 września tramwje wyjadą o godz. 11.00 z zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. Brożka 3 i przejadą do zajezdni tramwajowej Nowa Huta na ul. Ujastek 12.

reklama

Jak można wziąć udział w paradzie?

Do pojazdów będzie można wsiąść na terenie zajezdni Podgórze (wejście na teren zajezdni będzie możliwe już od godz. 10.00) oraz tylko na jednym przystanku na trasie parady – „Teatr Słowackiego”.

Trasa:

Zajezdnia tramwajowa Podgórze (ul. J. Brożka), ul. Kapelanka, ul. Dietla, ul. Stradomska, ul. św. Gertrudy, ul. Westerplatte, ul. Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II, pl. Centralny, al. Solidarności, zajezdnia tramwajowa Nowa Huta (ul. Ujastek 12).

Po przyjeździe na teren zajezdni Nowa Huta dla uczestników parady zostało zaplanowanych wiele atrakcji, m.in. przejazdy potrójnym składem wagonów N z Warszawy, Krakowa i Poznania (wycieczki zostały zaplanowane co 30 minut z zajezdni Nowa Huta do pl. Centralnego), przejazdy na terenie zajezdni zabytkowym Tarpanem i radiowozem, możliwość wejścia do kabiny tramwaju oraz gry i zabawy dla dzieci. Swoje stoiska będą mieć także policja i straż miejska. Wspólna zabawa została zaplanowana do godz. 15.00.

Dla osób, które będą chciały wrócić do zajezdni Podgórze, będzie zorganizowany przejazd tramwajami po trasie parady (będą się zatrzymywać na każdym przystanku). Odjazdy zostały zaplanowane co 30 min., o godz. 13.00, 13.30, 14.00, 14.30  i 15.00. Organizatorzy nie zapewniają miejsc parkingowych.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności