W Krakowie odbędzie się świetne wydarzenie. Przed nami Exotic Fest!

artykuł sponsorowany
W Krakowie odbędzie się świetne wydarzenie. Przed nami Exotic Fest!

W najbliższą niedzielę 17 września, w Hali Dunaj w EXPO KRAKÓW szykuje się ciekawe wydarzenie. Impreza, o której mowa, nosi nazwę Exotic Fest. To największe polskie targi terrarystyki, akwarystyki i botaniki, które wiosną zeszłego roku, podbijając Poznań, wdarły się przebojem na branżową scenę oraz rozpostarły swoje drzwi dla szerokiej publiczności.

Kolejne edycje w Poznaniu, a później też w Kielcach i Gdańsku, przynosiły wiele niespodzianek dla hobbystów i miłośników terrarystyki i akwarystyki oraz stanowiły świetną okazję dla rodzin z dziećmi w każdym wieku, by poznać rzadko spotykane gatunki zwierząt i porozmawiać z doświadczonymi hodowcami. Nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę!

Dla fanów terrarystyki

Targi terrarystyczne to główna część Exotic Fest. Najbardziej znani wystawcy i hodowcy z Polski, przyjadą z najciekawszymi okazami gadów, płazów, mięczaków i właściwie wszystkimi rodzajami stawonogów – będą pajęczaki, owady, skorupiaki i wije. Różnorodność gatunków oraz odmian będzie niesamowita!

Niezależnie od tego, jakie zwierzę nabędziecie, dla każdego znajdziecie również odpowiednie terrarium, domek czy wolierkę, niezbędny osprzęt, wyposażenie, inne akcesoria oraz oczywiście pokarm. Żaden wąż, żółw, gekon, agama czy inny „jaszczur”, drzewołaz, ogromny ślimak, pająk i tropikalny owad nie pozostanie bez właściwie dobranej wyprawki, a nowy właściciel bez wsparcia bardziej doświadczonych hodowców.

W części terrarystycznej Exotic Fest Kraków, poza stoiskami komercyjnymi, jeden z organizatorów, producent cenionych w Europie terrariów szklanych – firma Tropical Factory, przygotuje gadzią wystawę edukacyjną. W specjalnie zbudowanych terrariach, dedykowanych prezentowanym gadom, odwiedzający będą mogli obejrzeć m.in. teju argentyńskie i różowe, duże okazy pytonów tygrysich, agamy brodate – potocznie nazywane smokami, warany, żółwie i tylikwę scynkową. Ta część ekspozycji ma na celu uzmysłowienie odwiedzającym jak potężnych ”domów” potrzebują pozornie nieduże zwierzęta.

Targi Exotic Fest przeważnie są miejscem spotkania z najbardziej rozpoznawalnymi ludźmi internetowego świata terrarystyki. To idealna okazja do przybicia „żółwika” i zrobienia zdjęcia z ulubionymi branżowymi influencerami. 

Podwodny świat na wyciągnięcie ręki

"EXOTIC FEST Kraków"

Jednodniowe wydarzenie, jakim są targi Exotic Fest, to nie lada wyzwanie, aby część akwarystyczną przygotować w sposób interesujący i satysfakcjonujący wymagających odbiorców. Podczas Exotic Fest Kraków, zarówno zapaleni fani akwarystyki, jak i początkujący akwaryści znajdą dla siebie ciekawe atrakcje. W tej „wodnej” imprezy zostaną pokazane rozmaite gatunki ryb, krewetki, raki, wodnej ślimaki oraz rośliny akwariowe. Dostępne będą także elementy wyposażenia i wystroju akwariów. Wszystko, czego potrzeba do skomponowania własnego domowego zbiornika znajdzie się w jednym miejscu. W tym dziale również duży nacisk kładziony jest na edukowaniu przyszłych hodowców podwodnych stworzeń. Obecni będą tu doradcy z grupy Tropical, którzy znają odpowiedzi na nawet najbardziej skomplikowane pytania o zakładanie akwariów słodkowodnych i morskich oraz o dobór odpowiednich pokarmów i preparatów dla ryb.

Bogata oferta roślin wodnych do akwariów pozwoli na odrobinę szaleństwa w dekorowaniu tychże, a jeśli masz lub budujesz zbiornik zewnętrzny, również będziesz mieć możliwość nawiązania kontaktu z producentem roślin odpowiednich do oczek wodnych i innych zbiorników zewnętrznych.

Kiedy zwierzaki to nie Twoja bajka

"EXOTIC FEST Kraków"

Dopełnieniem oferowanych produktów akwarystycznych i terrarystycznych są oczywiście rośliny. Zarówno w terrariach jak i akwariach rośliny to coś obowiązkowego. Nadają one wyjątkowego charakteru aranżacjom, ale w dużej mierze są też konieczne dla zwierząt utrzymywanych w tych pojemnikach.

Stoiska roślinne na Exotic Fest Kraków zaoferują o wiele, wiele więcej niż rośliny tropikalne do terrariów czy paludariów. Znajdziesz tu popularne i uwielbiane doniczkowe rośliny egzotyczne, m.in. monstery, bromelie, storczyki, anturium, fikusy, również sukulenty i rośliny owadożerne.

Wszystkie gatunki dostępne będą w różnych rozmiarach i odmianach. Znajdziecie tu także preparaty do pielęgnacji, odżywki, odpowiednie rodzaje podłoża i osłonki oraz doniczki. Poza roślinnością, która jest głównym elementem dekoracyjnym wprowadzającym wyjątkowy klimat w domowych przestrzeniach, dostępne będą najróżniejsze ozdoby z motywami zoologicznymi i botanicznymi. Gabloty i pojemniki z klasycznie i artystycznie preparowanymi zwierzakami, biżuteria, breloki, torby, workoplecaki, piórniki i kosmetyczki z tematycznymi grafikami, ponadto, fotografie i inne rękodzieło.

Atrakcje i edukacja dla wszystkich

Exotic Fest Kraków to wydarzenie, którego nie można przegapić, nawet, jeśli nie ma się w planach zakupów. Te targi to wyjątkowa okazja do zobaczenia wielu niespotykanych okazów egzotycznych zwierząt i roślin oraz poznania naprawdę ciekawych osobistości ze świata polskiej i europejskiej terrarystyki. Po więcej szczegółów na temat wystawców i organizacji należy zajrzeć na strony wydarzenia Exotic Fest KRAKÓW na Facebook’u.

A bilety w niższej cenie tylko do soboty do godz. 23:59 na tobilet.pl – sprawdźcie koniecznie!

Exotic Fest KRAKÓW

17 września 2023

Lokalizacja i wejścia

EXPO KRAKÓW, Hala Dunaj, ul. Galicyjska 9, Kraków

Godziny otwarcia

10:00 – 16:00

Bilety online:

https://tobilet.pl/exotic-fest-krakow.html

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności