W Krakowie odbędzie się parada tramwajów [TRASA]

W Krakowie odbędzie się parada tramwajów [TRASA]

Ponownie ulicami Krakowa przejadą historyczne i współczesne tramwaje. Przed nami wielka parada tramwajów, która odbędzie się już za kilka dni. To będzie gratka dla wszystkich miłośników pojazdów komunikacji miejskiej.

reklama

W niedzielę 17 września podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ulicami Krakowa przejadą historyczne i współczesne tramwaje. Pojazdy wyjadą o godzinie 11.00 z zajezdni tramwajowej Podgórze (ul. J. Brożka 3) i przejadą do zajezdni tramwajowej Nowa Huta (ul. Ujastek 12). Do pojazdów będzie można wsiąść na terenie zajezdni Podgórze (wejście na teren zajezdni będzie możliwe już od 10.00) oraz tylko na jednym przystanku na trasie parady – Teatr Słowackiego.

reklama

Przejazd historycznymi tramwajami będzie bezpłatny – uczestnicy otrzymają pamiątkowe bilety, które będą rozdawane w dniu parady w zajezdni Podgórze.

Trasa przejazdu:

Trasa przejazdu zabytkowych i współczesnych tramwajów będzie następująca:
• Zajezdnia tramwajowa Podgórze (ul. J. Brożka), Kapelanka, Dietla, Stradomska, św. Gertrudy, Westerplatte, Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II, pl. Centralny, al. Solidarności, zajezdnia tramwajowa Nowa Huta (ul. Ujastek 12).

Po przyjeździe na teren zajezdni Nowa Huta dla uczestników parady zostało zaplanowanych wiele atrakcji, m.in. przejazdy potrójnym składem wagonów N z Warszawy, Krakowa i Poznania (wycieczki zostały zaplanowane co 30 minut z zajezdni Nowa Huta do pl. Centralnego), przejazdy na terenie zajezdni zabytkowym Tarpanem i radiowozem, możliwość wejścia do kabiny tramwaju oraz gry i zabawy dla dzieci. Swoje stoiska będą mieć także Policja i Straż Miejska. Wspólna zabawa została zaplanowana do godziny 15:00.

Dla osób, które będą chciały wrócić do zajezdni Podgórze będzie zorganizowany przejazd tramwajami po trasie parady (będą się zatrzymywać na każdym przystanku). Odjazdy zostały zaplanowane co pół godziny o 13.00, 13.30, 14.00, 14.30 i 15:00. Organizatorzy nie zapewniają miejsc parkingowych.

Zobacz również:

Zaplanowano festyn plenerowy ,,A mnie jest szkoda lata”. Znamy program

Remont w Modlniczce. Droga będzie zamknięta przez okres około trzech miesięcy

Będzie nowy bon dla uczniów

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności