Te osoby będą mogły wypożyczyć miejski rower. Zakończono losowanie [LISTA]

"wypożyczalnia miejskich rowerów w Krakowie"

Już wiadomo do kogo trafią rowery z miejskiej wypożyczalni LajkBike. Dziś odbyło się losowanie wśród wszystkich zgłoszeń. Łącznie zgłosiło się 1608 osób: 849 zapisało się na elektryki, 759 na rowery tradycyjne.

reklama

4 września przeprowadzone zostało losowanie, podczas którego ustalona została kolejność zawierania umów z użytkownikami systemu LajkBike. Losowane były numery przydzielone wszystkim osobom, które złożyły formularze pomiędzy 17 sierpnia a 1 września 2023 r.

reklama

Wylosowane numery:

Rowery tradycyjne KLIKNIJ

Rowery elektryczneKLIKNIJ

Rower będzie można otrzymać do domu nawet na trzy miesiące. Do dyspozycji będzie na razie 500 rowerów tradycyjnych i 250 rowerów elektrycznych (trzeba będzie od razu zaznaczyć swój wybór).

Kto może skorzystać z wypożyczalni?

Rowery będą mogły wypożyczyć osoby pełnoletnie, mieszkające w Krakowie, odpowiednio, za 29 zł i 79 zł miesięcznie (plus kaucja zwrotna: 100 zł za rower zwykły i 500 zł za elektryczny).

Oba typy rowerów posiadają 28-calowe koła. Rower tradycyjny wyposażony jest w 3-biegową przerzutkę, rower ze wspomaganiem elektrycznym ma siedem biegów. Wszystkie rowery wyposażone są w bezpieczne hamulce, wymagane oświetlenie, zapięcie łańcuchowe oraz blokadę na koło typu O-lock.

Szczegółowe informacje o systemie LajkBike na stronie internetowej lajkbike.ztp.krakow.pl.

Możliwość przesyłania zgłoszeń na stronie internetowej lajkbike.ztp.krakow.pl zostanie ponownie uruchomiona po rozpatrzeniu wszystkich wniosków, które wpłynęły do Zarządu Transportu Publicznego do 1 września.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności