Swoje tajemnice odkryje Ekospalarnia Kraków. Obowiązują bezpłatne wejściówki

Autor CowKrakowie.pl
"Ekospalarnia kraków"

Zbliża się Dzień Otwarty Ekospalarni. Ponownie mieszkańcy Krakowa będą mieli dowiedzenia się , w jaki sposób działa instalacja Ekospalarni i jak to się dzieje, że z odpadów produkowany jest prąd i ciepło. Obowiązują bezpłatne zaproszenia.

reklama

Poza tradycyjnym już zwiedzaniem ścieżki edukacyjnej, wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni do skorzystania z przygotowanych atrakcji. Na przykład siłą własnych mięśni wytworzą prąd elektryczny, wspólnie poeksperymentują, a także spróbują miodu z pasieki przy Ekospalarni i poznają sekretne życie pszczół.

reklama

Zwiedzanie odbywać będzie się w grupach 30-osobowych, wprowadzanych na teren zakładu co 15 minut. Samo zwiedzanie potrwa ok. 45 minut. Rejestracji na konkretną godzinę będzie można dokonać samodzielnie poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy. Jedna osoba będzie mogła zarezerwować maksymalnie cztery miejsca w grupie. Uwaga: wejście z grupą z innej godziny nie będzie możliwe.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak trzeba się wcześniej zarejestrować na evenea.pl.

Krakowski Holding Komunalny, organizator Dnia Otwartego Ekospalarni, nie gwarantuje miejsc parkingowych na terenie samego zakładu, a parkowanie wzdłuż ul. Giedroycia będzie niemożliwe. Organizator rekomenduje skorzystanie z bezpłatnego autobusu, który wahadłowo będzie kursował na trasie plac Centralny – Ekospalarnia – plac Centralny. Autobus oznaczony napisem „EKOSPALARNIA” będzie odjeżdżać co pół godziny z placu Centralnego (al. Jana Pawła II przystanek autobusowy „Plac Centralny im. R.Reagana 07”) oraz spod Ekospalarni.

Godziny odjazdu: 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00, 14.30, 15. 00. Czas przejazdu to ok. 15 minut (co należy uwzględnić w przypadku planowania dojazdu na określoną godzinę zwiedzania).

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności