Sceny jak z filmu akcji rozegrały się w rejonie Ronda Ofiar Katynia

Autor CowKrakowie.pl
"Policyjne radiowozy"

Do spektakularnego zatrzymania doszło w piątek 22, września w rejonie Ronda Ofiar Katynia w Krakowie. Do pojazdu podbiegli kryminalni, którzy siłą z pojazdu wyciągnęli kierowcę stawiającego opór.

reklama

Jak relacjonują krakowscy policjanci, 44-letni diler wracał z nielegalnym, zakupionym w sąsiednim województwie towarem. Mężczyzna, jadąc wypożyczonym Audi A4 stał w korku. Prawdopodobnie zmierzał w kierunku Prądnika Czerwonego, gdzie wynajmuje mieszkanie z przeznaczeniem na magazyn narkotyków. Nieoczekiwanie dla niego do limuzyny podbiegli kryminalni, którzy od dawna mu się przyglądali.

reklama

Stawiał opór

Mężczyzna nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia i stawiał bierny opór. Zanim został wyciągnięty z samochodu i zatrzymany przez funkcjonariuszy, zdążył jeszcze odrzucić na tylną kanapę pojazdu woreczek foliowy z amfetaminą. W audi policjanci znaleźli oprócz woreczków foliowych z białą substancją, saszetki z tzw. pakietami dilerskimi. Po zważeniu i przebadaniu testerem okazało się, że mężczyzna przewoził ponad 50g amfetaminy, niemal 10g metamfetaminy, prawie 21g MDMA oraz kokainę.

Pojechali do magazynu

Kryminalni wraz z 44-latkiem pojechali do lokum służącego za magazyn nielegalnych substancji. Pod wytypowanym adresem policjanci zastali 37-letniego wspólnika zatrzymanego. Mężczyzna nie spodziewał się wizyty kryminalnych, stąd nie zdążył się pozbyć dowodów przestępczej działalności. Środki odurzające i psychotropowe leżały nie tylko w mieszkaniu, ale też na balkonie.  Ponad 5300 g amfetaminy, niemal 280g mefedronu, przeszło 213g kokainy, 30g suszu marihuany i 430 tabletek ecstazy to łączna ilość zabezpieczonych tam narkotyków. Część była już podzielona i przygotowana do sprzedaży. Według ustaleń operacyjnych – miała trafić do odbiorców z naszego województwa.

W trakcie tej realizacji policjanci zabezpieczyli środki odurzające i psychotropowe o czarnorynkowej wartości sięgającej 300 tys. zł. Dodatkowo zatrzymali telefony komórkowe oraz gotówkę w kwocie 62 tys. zł na poczet przyszłej kary.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty i odpowiedzą za posiadanie i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Z uwagi na fakt, że byli już karani za przestępstwa narkotykowe, teraz za swoje czyny odpowiedzą w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

Zobacz również:

Myślał, że rozmawia z księciem Dubaju. Mieszkaniec Krakowa stracił sporo pieniędzy

Już w sobotę odbędzie się Święto Kina. Kupicie taniej bilety!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności