Rowerzyści i osoby jeżdżące na hulajnogach nie mogą czuć się bezkarnie. Posypały się mandaty

Rowerzyści i osoby jeżdżące na hulajnogach nie mogą czuć się bezkarnie. Posypały się mandaty

W ostatnich dniach funkcjonariusze krakowskiej policji przeprowadzili działania kontrolne na terenie Starego Miasta. Akcja zakończyła się nałożeniem sporej ilości mandatów.

reklama

W dniach 23, 29 oraz 31 sierpnia br. funkcjonariusze krakowskiej policji na terenie Starego Miasta przeprowadzili działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w tej okolicy.

reklama

Mundurowi skontrolowali blisko 400 kierujących, spośród których 325 zostało ukaranych mandatami, 29 zostało pouczonych, natomiast wobec 28 kierowców sporządzono dokumentację, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu.

Kary nie ominęły rowerzystów

Niemal 100 kierujących, wobec których zastosowane zostały środki karne to rowerzyści oraz osoby kierujące elektryczną hulajnogą. Ponadto w strefie ograniczonego ruchu ujawnionych zostało 75 wykroczeń.

Znaczna część interwencji związana była też z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów, m.in. w rejonie skrzyżowań. Dodatkowo w trakcie działań policjanci ujawnili trzy osoby nie posiadające uprawnień do kierowania pojazdami, a jedna z nich okazała się także poszukiwana.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności