Prezydent Krakowa zaprasza mieszkańców na plenerowe widowisko. Już w sobotę

"Prezydent Krakowa"

Wielkimi krokami zbliża się plenerowe widowisko w Krakowie. Zaprasza na nie prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Wydarzenie zaplanowano w najbliższą sobotę. Warto przyjść.

reklama

Już 9 września w Krakowie odbędzie się barwne, mobilne, plenerowe widowisko teatralne pełne tańca, muzyki, akrobacji i historycznych odniesień, organizowane z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika oraz 45. rocznicy wpisania naszego miasta na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

reklama

Zaprasza prezydent Krakowa

,,Zapraszam Państwa w najbliższą sobotę na Pochód Kopernikański. O 17.00 od Bramy Floriańskiej na Rynek Główny przejdzie kolorowy pochód. Będzie około dwustu różnych artystów, w tym cyrkowcy i szczudlarze. Pokażą scenki z Krakowa w XIV i XV wieku. Będzie oczywiście Mikołaj Kopernik, będzie Pan Twardowski i wiele, wiele innych postaci. Naprawdę warto będzie to obejrzeć” – mówi prezydent Jacek Majchrowski.

Całość będzie mieć zaskakujący finał pod wieżą Ratuszową. Jaki? Tego organizatorzy jeszcze nie zdradzają i zapraszają do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności