Policjanci z Krakowa zatrzymali gwałciciela

Policjanci z Krakowa zatrzymali gwałciciela

Krakowscy policjanci zatrzymali 38-latka, poszukiwanego przez Interpol na zlecenie brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna podejrzany jest o gwałt. Grozi mu dożywocie.

reklama

Policjanci ustalili miejsce przebywania 38-letniego obywatela Polski, poszukiwanego przez Interpol, celem aresztowania i doprowadzenia do sądu. Mężczyzna ukrywał się pod jednym z adresów na terenie gminy Zabierzów i tam też został zatrzymany przez kryminalnych z powiatu krakowskiego.

reklama

Władze Wielkiej Brytanii Brytyjskie poszukiwały 38-latka, jako podejrzanego do sprawy o przestępstwo na tle seksualnym — zgwałcenie, którego miał się dopuścić w 2020 roku na terytorium tego kraju.

Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie wykonane zostały z nim czynności. Z kolei dzisiaj (1 września br.) doprowadzili 38-latka do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 60 dni.

Zgodnie z dyspozycją sądu, zatrzymany został osadzony w areszcie śledczym, do czasu zakończenia postępowania ekstradycyjnego.

Według prawa Wielkiej Brytanii za przestępstwo gwałtu grozi nawet dożywocie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności