Policjanci udali się do jednego z mieszkań na Prądniku Białym. Zatrzymano dwie osoby

Autor CowKrakowie.pl
Policjanci udali się do jednego z mieszkań na Prądniku Białym. Zatrzymano dwie osoby

Dwóch mężczyzn zatrzymanych w rejonie Prądnika Białego odpowie za posiadanie oraz przygotowanie do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

reklama

Kilka dni temu policjanci udali się do jednego z mieszkań w rejonie Prądnika Białego, gdzie według ustaleń miały przebywać osoby posiadające znaczne ilości narkotyków. Po przybyciu na miejsce drzwi otworzył 30-letni lokator, który został poinformowany o powodzie policyjnej wizyty. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do przeszukania pokoju, który zajmował mężczyzna, gdzie ujawniony został susz roślinny oraz biała zbrylona substancja.

reklama

W trakcie trwających policyjnych czynności do mieszkania przyszedł drugi 32-letni lokator. Po krótkiej rozmowie przyznał on, że w jego pokoju także ukryte są zabronione środki. Jak się okazało, tam również znajdował się susz roślinny oraz zbrylona substancja w białym kolorze. Oprócz tego w pokoju 32-latka odnaleziony został biały proszek. W związku z zaistniałą sytuacją obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu przy ul. Szerokiej. Oprócz nielegalnych substancji policjanci zabezpieczyli też gotówkę w kwocie 25 tysięcy złotych. Jak się okazało, policjanci ujawnili w sumie ponad 325 gramów marihuany, blisko 150 gramów mefedronu oraz prawie 50 gramów kokainy.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz czynienia przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Wobec podejrzanych prokuratura zastosowała dozór Policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

"zabezpieczona gotówka znajdująca się na stole"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności