Podejrzane zachowanie 63-latka z BMW. W Czyżynach do akcji wkroczyli policjanci

Autor CowKrakowie.pl
Podejrzane zachowanie 63-latka z BMW. W Czyżynach do akcji wkroczyli policjanci

Kilka dni temu krakowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę BMW, który jechał po mieście z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie mężczyzny. Okazało się, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

reklama

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w rejonie Czyżyn. Krakowscy policjanci zauważyli pojazd marki BMW, który poruszał się z nadmierną prędkością. Po dokonaniu przez funkcjonariuszy pomiaru prędkości okazało się, że jego kierowca przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem kierujący pojazdem został zatrzymany do kontroli drogowej, w trakcie której policjanci zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie 63-latka.

reklama

Po przeprowadzeniu badania pod kątem trzeźwości okazało się, że prowadził on pojazd, mając w organizmie 2 promile alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz sporządzili dokumentacje, która zostanie przekazana do sądu. Oprócz odpowiedzialności karnej za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości na 63-latka za popełnione wykroczenie polegające na przekroczeniu prędkości sąd może nałożyć karę grzywny nawet do 30 tysięcy złotych. Musi on liczyć się również z możliwością utraty prawa jazdy. 

Zobacz również:

Nagranie z wypadku z udziałem karetki

Tragedia na Bagrach. Nie żyje mężczyzna

Wielka akcja płetwonurków na Zakrzówku [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności