Pod koniec roku mieszkańcy zyskają nowe miejsce zielonej rekreacji [ZDJĘCIA]

Autor CowKrakowie.pl
"Park tetmajera w Krakowie"

Pod koniec tego roku Dzielnica VI Bronowice zyska nowe miejsce zielonej rekreacji. Miejsce idealne na spacer, urokliwy staw, widokowe pomosty i ścieżki spacerowe wśród drzew. Trwają ostatnie prace w tym terenie.

reklama

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, obecnie trwają prace w części leśnej, gdzie powstają poprowadzone głównie po przedeptach naturalne ścieżki i alejki. To co również bardzo istotne oprócz zagospodarowania parkowego – ul. Tetmajera zyska tak potrzebny w tym miejscu chodnik. Dzięki niemu przemieszczanie się pieszych wzdłuż ulicy będzie dużo bezpieczniejsze. Do tej pory możliwe było wyłącznie wąskim poboczem.

reklama

Zagospodarowanie to więc scalenie tego terenu pod kątem zieleni ale i funkcjonalności – od zbiornika wodnego Pasternik i terenu leśnego graniczącego z Uroczyskiem w Rząsce po zielone tereny wzdłuż ul. Tetmajera i Strugi Bronowickiej.

W tym kolejnym na mapie Krakowa parku linearnym każdy znajdzie coś dla siebie: stoły do piknikowania, strefa relaksu z ławkami, elementy zabawowe dla najmłodszych, ale także strefa dla nieco większych krakowian, w której znajdzie się streetworkout czy flowpark, oraz przestrzeń edukacyjna w części leśnej.

W Parku Tetmajera ZZM posadzi ponad 5,5 tys. szt. Malwy, piwonie czy rudbekie przywiodą na myśl dawne bronowickie chaty. Miejsce rekreacji wyznaczać będą również białe płotki z niebieskimi elementami – pejzaż nawiązujący do tożsamości miejsca.

"Park tetmajera w Krakowie"
Fot. ZZM
"Park tetmajera w Krakowie"
Fot. ZZM
"Park tetmajera w Krakowie"
Fot. ZZM
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności