Nowy przystanek kolejowy w Krakowie. Na otwarciu grała orkiestra [ZDJĘCIA]

"Kraków Grzegórzki"

Od niedzieli 3 września 2023 r. podróżni mogą korzystać z nowego przystanku kolejowego Kraków Grzegórzki. Przystanek powstał w ramach przebudowy linii kolejowej E30 w Krakowie, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

reklama

Przystanek Kraków Grzegórzki powstał na nowej estakadzie kolejowej nad ul. Grzegórzecką. Wraz z wprowadzeniem korekty rozkładu jazdy zaczęły się na nim zatrzymywać pociągi aglomeracyjne i regionalne. Podróżni z nowego przystanku mogą dojechać m.in. na lotnisko, do Wieliczki, Skawiny, Bielska-Białej i Suchej Beskidzkiej. W niedalekiej przyszłości możliwe będą również podróże w kierunku Oświęcimia, Zakopanego i Tarnowa.

reklama

Na dwa 200-metrowe perony dostać się można przez klatki schodowe i windy. Wyjścia z przystanku zlokalizowano zarówno po stronie ul. Grzegórzeckiej, jak i Berka Joselewicza. Na peronach zainstalowano pełne zadaszenie, oświetlenie w technologii LED oraz tablice informacyjne. Oczekiwanie na pociąg ułatwią ławki, a dzięki nawierzchni o zróżnicowanej strukturze i ścieżkom naprowadzającym z przystanku będą mogli korzystać również podróżni o ograniczonej możliwości poruszania się.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności