Niecodzienne znalezisko w walizce. Podróżni muszą liczyć się z przykrymi konsekwencjami

Autor CowKrakowie.pl
"Zatrzymane mięso na lotnisku"

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego z Portu Lotniczego Kraków-Balice podczas kontroli bagażu podróżnych jednego z rejsów spoza Unii Europejskiej odkryli, że ich walizki są wypełnione aż 103 kg wędlin.

reklama

Teraz podróżni muszą liczyć się z przykrymi konsekwencjami: mandatem i konfiskatą zakazanych produktów. Na terytorium Unii Europejskiej nie można wwozić produktów mięsnych i mleczarskich bez przeprowadzenia granicznej kontroli weterynaryjnej. W przypadku ruchu podróżnych przywóz takiej żywności jest całkowicie zakazany. Przy wjeździe do UE trzeba liczyć z kontrolami celnymi. Produkty mięsne lub mleczne, przywożone wbrew zakazom, zostaną zatrzymane i zniszczone; podróżnemu grozi również grzywna lub pociągnięcie do odpowiedzialności karnej – mówi Anna Miłosz, kierownik Oddziału Celnego Port Lotniczy Kraków-Balice.

reklama

Przywóz na teren UE owoców i warzyw uwarunkowany jest wymogiem posiadania świadectwa fitosanitarnego. Wyjątek stanowi tylko pięć rodzajów owoców. Są to: banany, duriany, ananasy, kokosy i daktyle.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności