Na Wawelu odbędzie się koncert. Obowiązują bezpłatne wejściówki

"Zamek królewski na wawelu"

Zapowiada się kolejne wydarzenie w Krakowie. W sobotę, 30 września na Wawelu zaplanowano spektakl muzyczny w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Obowiązują bezpłatne wejściówki. Liczba biletów jest ograniczona.

reklama

W ostatnią sobotę września, na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie odbędzie się koncert w 45. rocznicę powołania Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Organizatorem wydarzenia jest wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Wyjątkowy spektakl będzie miał charakter patriotyczno-religijny. 

reklama

Liczba miejsc na koncert jest ograniczona. Wstęp możliwy będzie wyłącznie za okazaniem zaproszenia. 500 bezpłatnych wejściówek można odebrać w Sekretariacie Biura Wojewody w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie (ul. Basztowa 22, I piętro, pokój 119) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

– 30 września o godz. 18.00 spotkajmy się wspólnie w miejscu historycznie ważnym nie tylko dla mieszkańców Krakowa i Małopolan, ale także całej Polski. Wzgórze Wawelskie, towarzysz i świadek jakże wielu historycznych doświadczeń naszego narodu, stanie się miejscem szczególnej kontemplacji. Właśnie tu chór, balet i soliści Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zaproszą nas do wyjątkowej przestrzeni artystycznej. Usłyszeć będzie można między innymi „Marsz Pierwszej Brygady”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Modlitwę o wschodzie słońca”, ale także „Misericordias Domini” czy „Litanię zaufania”. Zapraszam wszystkich, którzy w ten sposób chcą oddać hołd żołnierzom Wojska Polskiego i polskiemu papieżowi Janowi Pawłowi II. Mając w pamięci ubiegłoroczny koncert, mogę zapewnić, że będzie to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju: ujmujące, porywające i pełne pięknych doświadczeń – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

"Koncert na wawelu"
Małopolski Urząd Wojewódzki
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności