Na swoje stałe trasy powrócą linie autobusowe nr 137, 537 i 637

Autor CowKrakowie.pl
Na swoje stałe trasy powrócą linie autobusowe nr 137, 537 i 637

Dobra informacja dla pasażerów, którzy podróżują autobusami linii numer 137, 537 i 637. Od najbliższego wtorku, 12 września wchodzą zmiany w kursowaniu na tych trasach.

reklama

Jak informują urzędnicy, w poniedziałek, 11 września, zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania rozbudowywanej al. 29 Listopada z ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. A już dzień później na swoje stałe trasy powrócą linie autobusowe nr 137, 537 i 637.

reklama

Zmiany w komunikacji autobusowej:

 • nr 137 („Krowodrza Górka P+R” – „Os. Gotyk”) – zostanie przywrócona na stałą trasę
  • Nadal będzie obsługiwany przystanek „Siewna” 73
  • Przystanek „Ks. Meiera” 72 zostanie zlikwidowany
  • Zostanie przywrócony przystanek „Ks. Meiera” 02 na al. 29 Listopada
 • nr 537 („Dworzec Główny Wschód” – „Witkowice”) – zostanie przywrócona na stałą trasę
  • Nadal będzie obsługiwane przystanki „Siewna” 02 i 73
 • nr 637 („Krowodrza Górka P+R” – „Os. Gotyk”) – będzie kursować po stałej trasie
  • Nadal będzie obsługiwany przystanek „Siewna” 73
  • Przystanek „Ks. Meiera” 72 zostanie zlikwidowany
  • Zostanie przywrócony przystanek „Ks. Meiera” 02 na al. 29 Listopada.

Zmiany dla kierowców

Od 11 września, od godz. 7.00, zmieni się organizacja ruchu na rozbudowywanej alei 29 Listopada w rejonie skrzyżowania z ulicami Kuźnicy Kołłątajowskiej i ks. Józefa Meiera.

Od tego dnia ruch kołowy i pieszy zostanie przeniesiony na stronę zachodnią al. 29 Listopada.

Wlot ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej zostanie otwarty w obu kierunkach. W dalszym ciągu wyjazd z ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej będzie możliwy jedynie w stronę centrum miasta z wyłączeniem komunikacji miejskiej. Ponadto zostanie także wprowadzony zakaz lewoskrętu z al. 29 Listopada w ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej dla jadących od centrum w stronę Warszawy. Objazd do ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej zostanie poprowadzony przez ulice: Meiera, Reduta, Strzelców, Lublańską, al. 29 Listopada i ul. Siewną.

W ramach tego etapu zmian ruch kołowy na ul. ks. Meiera zostanie przekierowany na nowo wybudowany odcinek jezdni, na wysokości ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Wyjazd z ul. ks Meiera będzie możliwy jedynie w prawą stronę (kierunek granica miasta) z wyłączeniem komunikacji miejskiej. Ruch pieszych zostanie poprowadzony po stronie północnej ulicy. Osoby korzystające z samochodu, które chcą dojechać z ul. ks. Meiera do centrum bądź w rejon Kuźnicy Kołłątajowskiej powinny korzystać z trasy objazdowej ulicami: Reduta, Strzelców, Lublańską, al. 29 Listopada i ul. Siewna.

Chodnik po stronie północnej w ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej zostanie zamknięty, a ruch pieszych będzie przekierowany na stronę południową ulicy.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do połowy listopada.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności