Myślał, że rozmawia z księciem Dubaju. Mieszkaniec Krakowa stracił sporo pieniędzy

Autor CowKrakowie.pl
Myślał, że rozmawia z księciem Dubaju. Mieszkaniec Krakowa stracił sporo pieniędzy

Mieszkaniec Krakowa myślał, że rozmawia z księciem Dubaju. Został oszukany i stracił ponad 70 tysięcy złotych. Sprawa została zgłoszona do krakowskich policjantów, którzy ponownie apelują o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi.

reklama

76-letni mieszkaniec Krakowa zgłosił policjantom, że został oszukany na znaczną kwotę pieniędzy. Jak wyjaśniał założył profil na jednym z portali internetowych, wówczas nawiązała z nim kontakt osoba, która podała się za „księcia, następcę tronu Dubaju”.

reklama

W ten sposób rozpoczęła się pomiędzy mężczyznami korespondencja, a rzekomy książę po pewnym czasie zdobył zaufanie krakowianina. W pewnym momencie ze strony nowego znajomego z egzotycznego kraju padła propozycja przekazania podarunku 76-latkowi. Prezentem miała być złota biżuteria oraz znaczna suma pieniędzy.

Dał się nabrać

Po kilku dniach „książę Dubaju” miał napisać mieszkańcowi Krakowa, że paczka z biżuterią i pieniędzmi została wysłana, jednak utknęła na granicy i wymagana jest opłata celna. Tłumaczył, że jedyną możliwością by przesyłka wyruszyła w dalszą drogę jest uiszczenie tej opłaty.

Przekazując numer konta namówił krakowianina do przelania na nie pieniędzy. Niczego nieświadomy 76-latek przelał na wskazane konto ponad 70 tysięcy złotych.

Senior w oczekiwaniu na przesyłkę pochwalił się znajomym o swojej nietypowej znajomości z następcą tronu Dubaju. Jego entuzjazm zgasł gdy ci uświadomili mu, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszustwa.

Zobacz również:

Na Zakrzówku będzie obowiązywał nowy zakaz

Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej. Zmienią się rozkłady jazdy sześciu linii 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności