Mieszkanki Krakowa zostawiły kosztowności przed drzwiami swojego mieszkania

"Pieniądze"

Aż trudno w to uwierzyć, że dwie mieszkanki Krakowa zostawiły kosztowności przed drzwiami swojego mieszkania. Niestety zostały oszukane i straciły pieniądze oraz biżuterię.

reklama

Do zdarzenia doszło na początku września br. dwie mieszkanki Krakowa padły ofiarą wyłudzeń, czego rezultatem była utrata ich pieniędzy i kosztowności.

reklama

Nieznana osoba zadzwoniła i podała się za policjanta z informacją, że miejsce zamieszkania ofiary jest na celowniku złodziei i żeby się uchronić przed kradzieżą, należy wystawić wszystkie swoje kosztowności i pieniądze za drzwi. Seniorki otrzymały również informacje od fałszywego policjanta, iż na czas policyjnych działań ich oszczędności zostaną „zabezpieczone” a po ich zakończeniu niezwłocznie zwrócone.

Stosując się do instrukcji 79-letnia mieszkanka  Krowodrzy wystawiła za drzwi swojego mieszkania torbę z biżuterią o wartości 40 tysięcy złotych.

Podobnie postąpiła inna seniorka

Podobnie postąpiła 89-letnia seniorka zamieszkująca w rejonie Prądnika Czerwonego przekazując w ten sam sposób oszustom kosztowności o wartości 25 tysięcy złotych. Niestety nikt później nie nawiązał już kontaktu z kobietami w celu zwrotu ich kosztowności.

W momencie kiedy zorientowały się one, że padły ofiarą oszustów powiadomiły o tym fakcie prawdziwych policjantów. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności